Hibtid 2000W MPPT solar grid tie inverter with limiter, battery discharge mode.

38.940,00 ден.   Спореди

Хибриден 2000W MPPT solar grid tie inverter with limiter. Model SUN2000GTIL2-LCD, Maximum AC Output Power 2000W, AC Output Voltage Range 120/230V, AC Output Frequency Range 46Hz ~ 65Hz, Total Harmonic...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Некст Компјутери http://www.superkompjuter.com Детали 38.940,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Хибриден 2000W MPPT solar grid tie inverter with limiter. Model SUN2000GTIL2-LCD, Maximum AC Output Power 2000W, AC Output Voltage Range 120/230V, AC Output Frequency Range 46Hz ~ 65Hz, Total Harmonic Distortion(THD) 0.95, DC Input Voltage Range 45V ~ 90V, Output Current Waveform Pure Sine-wave, MPPT Function Yes, Over Current Protection Yes, Over Temperature Protection Yes, Reverse Polarity Protection Yes, Island Protection Yes, Stackable Yes, Size: 434*196*88mm, with battery discharge mode.
Гаранција: 12 месеци

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка