HDMI to VGA and Audio adapter Cablexpert A-HDMI-VGA-03

709,00 ден.   Спореди

Features
Compact HDMI to VGA converter cable
Converts digital HDMI input into analog VGA output + 3.5 mm audio
Up to 1920x1080@60Hz high bandwidth support, HDMI v.1.4 compliant
Output ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 709,00 ден.

пред 3 години

Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 720,00 ден.

пред 3 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Features
Compact HDMI to VGA converter cable
Converts digital HDMI input into analog VGA output + 3.5 mm audio
Up to 1920x1080@60Hz high bandwidth support, HDMI v.1.4 compliant
Output video resolution remains the same as input video resolution

Specifications
Output: 1 x VGA DB15 female without nuts, VESA up to WUXGA, 1920 x 1080 at 60 Hz + 3.5 mm stereo jack
Input: 1 x HDMI 19 pin male, v.1.4
Supports resolutions up to 1920p (without extentions)
Cable : 15 cm
Chipset CH7101
Dimensions: 45 x 15 mm x 200 mm
Net weight: 36 g

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка