HDD 3.5" 6TB Western Digital SATA3 64MB WD60PURX Purple Surveillance

14.735,00 ден.   Спореди

Mfr Part Number: WD60PURX
Capacity: 6 TB
Rotational Speed: IntelliPower
Cache: 64 MB
Interface: SATA 6Gb/s
Data Transfer Rate (Max):
Buffer to Host: 6 Gb/s
Host to/from Dri...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 14.735,00 ден.

пред 5 години

ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 16.334,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Mfr Part Number: WD60PURX
Capacity: 6 TB
Rotational Speed: IntelliPower
Cache: 64 MB
Interface: SATA 6Gb/s
Data Transfer Rate (Max):
Buffer to Host: 6 Gb/s
Host to/from Drive (Sustained): 175 MB/s
Shock:
Operating: 65Gs @ 2ms (read); 30Gs @ 2ms (read/write)
Non-operating: 250Gs @ 2ms
Acoustics:
Idle Mode: 25 dBA
Seek Mode: 26 dBA (average)
Power Management:
Read/Write: 5.3 Watts
Idle: 4.9 Watts
Standby: 0.4 Watts
Sleep: 0.4 Watts
Form Factor: 3.5 inch
Dimensions (WxLxH): 4.000 x 5.787 x 1.028 inch / 101.6 x 147.0 x 26.1 mm
Weight: 1.65 lbs / 0.75 kg
RoHS Compliant

Формат на диск 3.5"
Кеш 64 MB
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка