GORENJE WD95140

41.790,00 ден.   Спореди

Машина за перење и сушење
Дополнителна опрема
Програматор: Електронски програматор
Дигитален ЛЕД дисплеј
Одложен старт 12 часа
Заклучување - заштита на деца (CDP)
...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Римеко http://www.rimeko.com.mk   Детали 41.790,00 ден.

пред 4 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Машина за перење и сушење
Дополнителна опрема
Програматор: Електронски програматор
Дигитален ЛЕД дисплеј
Одложен старт 12 часа
Заклучување - заштита на деца (CDP)
Зголемено ниво на вода: Зголемено ниво на вода
Програми
Број на програми - 14
Памук
Синтетика
Чувствителни алишта и свила
Волна
Рачно перење
Дополнителни програми
Перење на многу прљави алишта
Интензивно перење
Обоени алишта и синтетика - 2,5кг
Плакнење
Омекнување
Црпење на вода
Цедење
Програми
Брзо сушење
Функции
Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm
Зголемено ниво на вода
Центрифуга: Одредување на бројот на вртежи на центрифугата
Копче за регулирање на вртежи
Дополнително плавење
Предперење
Пумпа СТОП
Регулирање на температурата
Систем за накиснување: ТУШ + ЏЕТ систем
Функции
Намалување на температурата
Систем против туткање
Електричен
Особини
Дизајн: Бело
Интегриран Fuzzy Wizzard
Автоматско регулирање на количеството на вода
Барабан од легура карбон
Волумен на барабанот: 59 Литри
Врата: 33,6 cm
Агол на отварање на вратата: 140 °
реверзибилно движење на барабанот
Систем за контрола на стабилноста (SCS)
Приклучок на ладна вода
Опрема
4-Д накиснување
Генератор на воздушни меурчиња
3 прегради во просторот за дозирање детергент
Безбедносни системи
Заштита од прелевање
Систем против туткање
Технички особини/Димензии
Енергетска класа: А
Ефект на перење: А
Ефект на сушење: А
Капацитет 9 кг.
Годишна потрошувачка на вода: 11400 Литри
Потрошувачка на струја по циклус: 1,4 kWh
Потрошувачка на енергија кВч/година: 280 kWh
Потрошувачка на вода: 57 Литри
Годишна потрошувачка на вода: 11400 Литри
Преостаната вода после центрифугирање: 47 %
Време на перење: 100 мин.
Време на сушење: 90 мин.
Бучност: 64 dB(A)
Ниво на бучност при перење: 41 dB(A)re 1 pW
Ниво на бучност при центрифугирање: 64 dB(A)re 1 pW
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 85 × 64,5 cm
Тежина на апаратот: 72 кг
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 66 × 88,5 × 74 cm
Бруто тежина на апаратот: 75 кг
EAN Код: 3838942664304

Бучност 64 dB(A)
Тип на апаратот Самостоен
Број на вртежи 1400 rpm
Систем за накиснување ТУШ + ЏЕТ систем
Волумен на барабанот 59 Литри
Време на перење 100 мин
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи