GORENJE WA72SY2W

20.790,00 ден.   Спореди

Simplicity 2
Управување
ЛЕД дисплеј
Сервисна дијагностика
Заклучување - заштита од деца (CDP)
Одложен почеток на перење (24 часа)
Звучен сигнал
Регулирање на ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 20.790,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Simplicity 2
Управување
ЛЕД дисплеј
Сервисна дијагностика
Заклучување - заштита од деца (CDP)
Одложен почеток на перење (24 часа)
Звучен сигнал
Регулирање на температурата
Регулирање на бројот на вртежи
Програми
Програм за самочистење
Памтење на програмите
16 програми
Основни програми: Памук, Рачно перење, Краток програм
Дополнителни програми
Ладно перење: Копче
Омекнување
Црпење на вода
Цедење
Економичен програм 30°C
Функции
Еко систем за заштеда на детергент
Број на вртежи на центрифугата: 1200 rpm
Зголемено ниво на вода
Интервална
Дополнително плавење
Предперење
Регулирање на температурата
Туш систем
SensorIQ технологија
AdaptWash: Интелигентен систем на памтење
TotalWeight - автоматско препознавање на тежината на алиштата
Особини
Иновативен облик на барабанот OptiDrum
Дизајн: Бело
Интегриран Fuzzy Wizzard
Колекторски мотор
Автоматско регулирање на количеството на вода
Carbotech када
Волумен на барабанот: 54 Литри
Врата: 34 cm
Агол на отварање на вратата: 180 °
Систем за контрола на стабилноста (SCS)
Приклучок на ладна вода
Опрема
3 прегради во просторот за дозирање детергент
Приклучок на ладна вода
Безбедносни системи
Делумен Aqua STOP
Заштита од прелевање
Технички карактеристики
Енергетска класа: А+++
Ефект на цедење: B
Капацитет: 7 кг
Годишна потрошувачка на вода: 9960 Литри
Потрошена енергија при циклус од 40°C: 0,67 kWh
Потрошувачка на енергија kWh/год.: 166 kWh
Годишна потрошувачка на вода: 9960 Литри
Преостаната вода после центрифугирање: 53 %
Времетраење на стандардна програма: 182 мин.
Времетраење на програм перење на 95°C - Памук: 170 мин.
Време на перење: 195 мин.
Времетраење на програм перење на 40°C - Памук: 174 мин.
Времетраење на програм перење на 30°C - Памук: 53 мин.
Бучност: 74 dB(A)
Ниво на бучност при перење: 59 dB(A)re 1 pW
Ниво на бучност при центрифугирање: 74 dB(A)re 1 pW
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 85 × 60 cm
Тежина на апаратот: 72 кг
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 64 × 92 × 68,5 cm
Бруто тежина на апаратот: 74 кг
Потрошувачка на енергија при уклучена машина: 1 W
Потрошувачка на енергија при исклучена машина: 0,07 W
Времетраење на stand by: 5 мин.
EAN Код: 3838942950421

Бучност 74 dB(A)
Број на вртежи 1200 rpm
Волумен на барабанот 54 Литри
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи