GORENJE W8424

21.690,00 ден.   Спореди


Управување
ЛЕД дисплеј
Сервисна дијагностика
Заклучување - заштита од деца (CDP)
Одложен почеток на перење (24 часа)
Звучен сигнал
Регулација на температурат...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 21.690,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.Управување
ЛЕД дисплеј
Сервисна дијагностика
Заклучување - заштита од деца (CDP)
Одложен почеток на перење (24 часа)
Звучен сигнал
Регулација на температурата со помош на копче
Центрифуга: Регулирање на бројот на вртежи
Програми
Програм за самочистење
Можност за формирање сопствени програми
23 програми
Основни програми: Памук, Синтетика, Волна, Рачно перење, Краток програм
Предперење
Дополнителни програми
BioWash за перење со био производи
UltraWhite
PerfectBlack: PerfectBlack
NightWash ноќно перење
MyFavorite лични (сопствени) програми
Спорт (програма за спортска облека)
Плакнење
Омекнување
Црпење на вода
Цедење
Економичен програм 30С
Функции
Еко систем
Број на вртежи на центрифугата: 1200 rpm
Зголемено ниво на вода
Интервална
Дополнително плавење
Предперење
Пумпа СТОП
Регулација на температурата со помош на копче
Систем за накиснување: ТУШ + ЏЕТ систем
UseLogic технологија / Sensor IQ
Интензивно натопување QuickWet: Интензивно натопување QuickWet
4-Д накиснување
Особини
Дизајн: Бело
Интегриран Fuzzy Wizzard
Колекторски мотор
Автоматско регулирање на количеството на вода
Барабан од легура карбон
Волумен на барабанот: 64 Литри
Врата: 34 cm
Агол на отварање на вратата: 180 °
Систем за контрола на стабилноста (SCS)
Приклучок на ладна вода
Опрема
3 прегради во просторот за дозирање детергент
Безбедносни системи
Заштита од прелевање
Технички особини/Димензии
Ефект на сушење: B
Капацитет: 8 кг
Годишна потрошувачка на вода: 11280 Литри
Потрошена енергија при циклус од 40°C: 0,75 kWh
Потрошувачка на енергија кВч/година: 169 kWh
Годишна потрошувачка на вода: 11280 Литри
Преостаната вода после центрифугирање: 53 %
Времетраење на стандардна програма: 184 мин.
Времетраење на програм перење на 95°C - Памук: 170 мин.
Време на перење: 195 мин.
Времетраење на програм перење на 40°C - Памук: 174 мин.
Времетраење на програм перење на 30°C - Памук: 53 мин.
Времетраење на програм перење на 30°C - Волна: 42 мин.
Бучност: 74 dB(A)
Ниво на бучност при перење: 59 dB(A)re 1 pW
Ниво на бучност при центрифугирање: 74 dB(A)re 1 pW
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 85 × 60 cm
Тежина на апаратот: 75 кг
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 64 × 92 × 68,5 cm
Бруто тежина на апаратот: 77 кг
EAN Код: 3838942825057
Потрошувачка на енергија при уклучена машина: 1,8 W
Потрошувачка на енергија при исклучена машина: 0,07 W
Времетраење на stand by: 5 мин.
Тип на апаратот: Самостоен

Ефект на сушење B
Бучност 74 dB(A)
Тип на апаратот Самостоен
Број на вртежи 1200 rpm
Систем за накиснување ТУШ + ЏЕТ систем
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи