GORENJE W72X2

14.490,00 ден.   Спореди

Primary линија
Управување
Сервисна дијагностика
Заклучување - заштита од деца (CDP)
Регулација на температурата со помош на копче
Регулирање на бројот на вртежи
Пер...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Култ http://www.kult.mk/ Детали 14.490,00 ден.

пред 4 години

Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 15.090,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Primary линија
Управување
Сервисна дијагностика
Заклучување - заштита од деца (CDP)
Регулација на температурата со помош на копче
Регулирање на бројот на вртежи
Персонализирани подесувања на сите програми
Програми
SterilTub - Програма за самочистење
18 програми
Памук, Синтетика, Волна, Рачно перење, Краток програм
Предперење
Дополнителни програми
UltraWhite
PerfectBlack
Ладно перење: Копче
Плакнење
Омекнување
Црпење на вода
Цедење
Економичен програм 30°C
Функции
SensoCARE
Еко систем за заштеда на детергент
Број на вртежи на центрифугата: 600 rpm
Зголемено ниво на вода
Интервална
Дополнително плавење
Предперење
Пумпа СТОП
Регулација на температурата со помош на копче
Туш систем
SensorIQ технологија
Потрошувачка на енергија при исклучена машина
Особини
Иновативен облик на барабанот OptiDrum
Дизајн: Бело
Интегриран Fuzzy Wizzard
Колекторски мотор
Автоматско регулирање на количеството на вода
Carbotech када
Волумен на барабанот: 54 Литри
Врата: 34 cm
Агол на отварање на вратата: 180 °
Систем за контрола на стабилноста (SCS)
Приклучок на вода: Приклучок на ладна вода
Опрема
3 прегради во просторот за дозирање детергент
Безбедносни системи
Долготраен грејач DuraHeat
Заштита од прелевање
Технички карактеристики
Енергетска класа: A++
Ефект на цедење: E
Капацитет: 7 кг
Годишна потрошувачка на вода: 9680 Литри
Потрошена енергија при циклус од 40°C: 0,67 kWh
Потрошувачка на енергија kWh/год.: 181 kWh
Годишна потрошувачка на вода: 9680 Литри
Преостаната вода после центрифугирање: 80 %
Времетраење на стандардна програма: 166 мин.
Времетраење на програм перење на 95°C - Памук: 170 мин.
Време на перење: 181 мин.
Времетраење на програм перење на 40°C - Памук: 160 мин.
Времетраење на програм перење на 30°C - Памук: 53 мин.
Времетраење на програм перење на 30°C - Волна: 42 мин.
Бучност: 69 dB(A)
Ниво на бучност при перење: 57 dB(A)re 1 pW
Ниво на бучност при центрифугирање: 69 dB(A)re 1 pW
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 85 × 60 cm
Тежина на апаратот: 68 кг
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 64 × 92 × 68,5 cm
Бруто тежина на апаратот: 70 кг
Потрошувачка на енергија при уклучена машина: 1 W
Потрошувачка на енергија при исклучена машина: 0,07 W
Времетраење на stand by: 5 мин.
EAN Код: 3838942816833

Енергетска класа A++
Бучност 69 dB(A)
Број на вртежи 600 rpm
Волумен на барабанот 54 Литри
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи