GORENJE W6503/S

15.990,00 ден.   Спореди

Essential линија
Управување
Тип на дисплејот: ЛЕД дисплеј
Одложен почеток на перење (24 часа)
Сервисна дијагностика
Заклучување - заштита од деца (CDP)
Звучен сигна...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 15.990,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Essential линија
Управување
Тип на дисплејот: ЛЕД дисплеј
Одложен почеток на перење (24 часа)
Сервисна дијагностика
Заклучување - заштита од деца (CDP)
Звучен сигнал
Регулација на температурата со помош на копче
Регулирање на бројот на вртежи
Персонализирани подесувања на сите програми
Програми
SterilTub - Програма за самочистење
23 програми
Памук, Волна, Брзо перење - QuickWash, Микс синтетика, Рачно перење (HandWash)
Специјални програми: BioWash, Омилени програми, Ноќно перење (NightWash), Совршено црно (PerfectBlack), Ултра бело (UltraWhite), SportWash
Можност за формирање сопствени програми: Можност за креирање сопствени програми
Предперење
Плакнење
Омекнување
Цедење
Економичен програм 30°C
Функции
SensoCARE
Еко систем за заштеда на детергент
Број на вртежи на центрифугата: 1000 rpm
Зголемено ниво на вода
Интервална
Дополнително плавење
Предперење
Пумпа СТОП
Регулација на температурата со помош на копче
Туш систем
SensorIQ технологија
TotalWeight - автоматско препознавање на тежината на алиштата
Функција заштеда на енергија
Особини
SpaDrum - иновативен облик и дизајн на барабанот
Дизајн/Боја: Бела
Интегриран Fuzzy Wizzard
Колекторски мотор
Автоматско регулирање на количеството на вода
Carbotech када
Волумен на барабанот: 42 Литри
Врата: 34 cm
Агол на отвoрање на вратата: 180 °
Систем за контрола на стабилноста (SCS)
Слим машина за алишта - 44 см.: true
Приклучок на ладна вода
Опрема
3 прегради во просторот за дозирање детергент
Безбедносни системи
Долготраен грејач DuraHeat
Заштита од прелевање
Технички карактеристики
Енергетска класа: А+++
Ефект на цедење: C
Капацитет: 6 кг
Годишна потрошувачка на вода: 9209 Литри
Потрошена енергија при циклус од 40°C: 0,55 kWh
Потрошувачка на енергија kWh/год.: 149 kWh
Годишна потрошувачка на вода: 9209 Литри
Преостаната вода после центрифугирање: 59 %
Времетраење на стандардна програма: 166 мин.
Времетраење на програм перење на 95°C - Памук: 170 мин.
Време на перење: 181 мин.
Времетраење на програм перење на 40°C - Памук: 160 мин.
Времетраење на програм перење на 30°C - Памук: 53 мин.
Времетраење на програм перење на 30°C - Волна: 42 мин.
Бучност: 68 dB(A)re 1 pW
Ниво на бучност при перење: 56 dB(A)re 1 pW
Ниво на бучност при центрифугирање: 68 dB(A)re 1 pW
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 85 × 44 cm
Тежина на апаратот: 63 кг
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 64 × 92 × 51,5 cm
Бруто тежина на апаратот: 65 кг
Потрошувачка на енергија при уклучена машина: 1 W
Потрошувачка на енергија при исклучена машина: 0,07 W
Времетраење на stand by: 5 мин.
Приклучна моќ: 2000 W
Осигурувач: 10 amp

Број на вртежи 1000 rpm
Волумен на барабанот 42 Литри
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи