GORENJE W509/S

13.490,00 ден.   Спореди

Classic
Управување
ЛЕД дисплеј
Сервисна дијагностика
Одложен почеток на перење (24 часа)
Регулирање на температурата
Регулирање на бројот на вртежи
Програми Прикажи повеќе


Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Сет http://www.set.com.mk   Детали 13.490,00 ден.

пред 8 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Classic
Управување
ЛЕД дисплеј
Сервисна дијагностика
Одложен почеток на перење (24 часа)
Регулирање на температурата
Регулирање на бројот на вртежи
Програми
Програм за самочистење
15 програми
Основни програми: Памук, Синтетика, Чувствителни алишта и свила, Волна
Дополнителни програми
Економично перење
Плакнење
Омекнување
Црпење на вода
Цедење
Лесно пеглање
Економичен програм 30°C
Функции
Еко систем за заштеда на детергент
Број на вртежи на центрифугата: 1000 rpm
Зголемено ниво на вода
Интервална
Предперење
Пумпа STOP
Регулирање на температурата
Туш систем
Особини
Иновативен облик на барабанот OptiDrum
Дизајн: Бело
Интегриран Fuzzy Wizzard
Колекторски мотор
Автоматско регулирање на количеството на вода
Carbotech када
Волумен на барабанот: 36 Литри
Врата: 33 cm
Агол на отварање на вратата: 180 °
Систем за контрола на стабилноста (SCS)
Приклучок на ладна вода
Слим машина за алишта - 44 см.: Да
Опрема
3 прегради во просторот за дозирање детергент
Безбедносни системи
Заштита од прелевање
Технички карактеристики
Енергетска класа: A++
Ефект на цедење: C
Капацитет: Капацитет 5 кг
Годишна потрошувачка на вода: 8800 Литри
Потрошена енергија при циклус од 40°C: 0,55 kWh
Потрошувачка на енергија kWh/год.: 139 kWh
Годишна потрошувачка на вода: 8800 Литри
Преостаната вода после центрифугирање: 55 %
Времетраење на стандардна програма: 154 мин.
Времетраење на програм перење на 95°C - Памук: 155 мин.
Време на перење: 157 мин.
Времетраење на програм перење на 40°C - Памук: 147 мин.
Времетраење на програм перење на 30°C - Памук: 50 мин.
Времетраење на програм перење на 30°C - Волна: 44 мин.
Бучност: 68 dB(A)
Ниво на бучност при перење: 56 dB(A)re 1 pW
Ниво на бучност при центрифугирање: 68 dB(A)re 1 pW
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 85 × 44 cm
Тежина на апаратот: 61 кг
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 64 × 92 × 51,5 cm
Бруто тежина на апаратот: 63 кг
Потрошувачка на енергија при уклучена машина: 0,65 W
Потрошувачка на енергија при исклучена машина: 0,1 W
EAN Код: 3838942915086

Енергетска класа A++
Бучност 68 dB(A)
Број на вртежи 1000 rpm
Волумен на барабанот 36 Литри
Време на перење 157 мин
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи