GORENJE RK6192EO

24.290,00 ден.   Спореди

Colour Edition
Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер/замрзнувач
Боја на апаратот: Портокалова
Врата: Метална рачка на врата
Функции/Управување
FrostLess:...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 24.290,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Colour Edition
Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер/замрзнувач
Боја на апаратот: Портокалова
Врата: Метална рачка на врата
Функции/Управување
FrostLess: Помало собирање на мраз во замрзнувачот
Механичко управување
Автоматско одмрзнување - фрижидер
1 компресор
Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски простор од 60 cm
Разладувачка течност: R600A
Прилагодливи ногарки
Уредност/Прегледност
Ладилник
LED осветлување на кровот
4 стаклени полици
1 метален држач за шишиња
FreshZone
CrispZone голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста
Сад за јајца/лед: 1 x 7
SimpleSlide полици на вратата подесиви по висина: 2
Полици за шишиња со заштитник
Замрзнувач
XXL SpaceBox фиока
1 фиока за брзо замрзнување
Заштеда/Безбедност
Отварање на врата: Лево/десно отворање на врата
Димензии/Дизајн
Енергетска класа: A++
Потрошувачка на енергија kWh/год.: 231 kWh
Нето капацитет: 225 Литри
Нето капацитет: 94 Литри
Бруто капацитет: 321 Литри
Климатска класа (од +16⁰C до +32⁰C)
Климатска класа (од +10⁰C до +32⁰C)
Климатска класа (0д +18⁰C до +38⁰C )
Климатска класа - тропска
Бучност: 40 dB(A)
Тип на апаратот: Самостоен
Приклучна моќ(V): 220-230 V
Издржливост при прекин на електрична енергија: 30 h
Капацитет на замрзнување: 4,5 kg / 24h
Тежина на апаратот: 75 кг
Бруто тежина на апаратот: 77,5 кг
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 185 × 64 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 64 × 191 × 75 cm
EAN Код: 3838942985508

Енергетска класа A++
Бучност 40 dB(A)
Тип на апаратот Самостоен
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи