GORENJE RK60359OC

40.790,00 ден.   Спореди

Фрижидер&Замрзнувач
Боја на апаратот: Кремаста-шампањ
Врата: Метална рачка на врата
Боја на внатрешноста: Проѕирна
Функции/Управување
Автоматско одмрзнување - фрижидер Прикажи повеќе


Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 40.790,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Фрижидер&Замрзнувач
Боја на апаратот: Кремаста-шампањ
Врата: Метална рачка на врата
Боја на внатрешноста: Проѕирна
Функции/Управување
Автоматско одмрзнување - фрижидер
Рачно одмрзнување
Брзо ладење
1 компресор
Климатска класа (0д +18⁰C до +38⁰C )
Климатска класа (од +10⁰C до +32⁰C)
Климатска класа (од +16⁰C до +32⁰C)
Климатска класа - тропска
Шарка на вратата: Самозатварање
Прилагодливи ногарки
2 фиксни и 2 подесиви ногарки
Уредност/Прегледност
Декоративен покрив
Ладилник
Внатрешно осветлување
4 стаклени полици
1 метален држач за шишиња
Голем сад за зеленчук и овошје
Полици на врата: 2 полици на врата
1 полица за путер и сирење
Полици за шишиња со заштитник
Флексибилен сад за јајца (12×)
Дводелна полица за шишиња
Замрзнувач
2 фиоки за чување на замрзната храна
1 фиока за брзо замрзнување
2 полици на вратата на замрзнувачот
1 сад за лед
Заштеда/Безбедност
Отварање на врата: Десно отварање на вратата
Димензии/Дизајн
Енергетска класа: A++
Потрошувачка на енергија кВч/година: 229 kWh
Приклучна моќ(V): 220-230 V
Издржливост при прекин на електрична енергија: 18 h
EAN Код: 3838942616037
Нето капацитет: 342 Литри
Нето капацитет: 229 Литри
Нето капацитет: 92 Литри
Капацитет на замрзнување: 4 kg/24h
Тежина на апаратот: 77 кг
Бруто тежина на апаратот: 85 кг
Бучност: 41 dB(A)
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 188,7 × 64 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 66 × 197 × 74 cm

Боја на апаратот Кремаста-шампањ
Енергетска класа A++
Бучност 41 dB(A)
Тип на апаратот Самостоен
Боја на внатрешноста Проѕирна
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи