GORENJE RFI4160AW

17.190,00 ден.   Спореди

Комбиниран фрижидер со горна комора
Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер со горна комора
Боја на апаратот: Бела
Врата: Метална рачка на врата
Функции/Управува...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 17.190,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Комбиниран фрижидер со горна комора
Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер со горна комора
Боја на апаратот: Бела
Врата: Метална рачка на врата
Функции/Управување
Автоматско одмрзнување - фрижидер
1 компресор
Климатска класа (0д +18⁰C до +38⁰C )
Климатска класа (од +16⁰C до +32⁰C)
Со лизгач
4 фиксни ногарки
Уредност/Прегледност
Без декоративен поклопец
Ладилник
Осветлена внатрешност
5 стаклени полици
2 сада за зеленчук
Полици на врата: 6 полици на врата
2 полици за путер и сирење
Полици за шишиња со заштитник
2 сада за јајца (6×)
Замрзнувач
1 мрежна полица
1 врата
1 сад за лед
Заштеда/Безбедност
Лево/десно отварање на врата
Димензии/Дизајн
Енергетска класа: А
Потрошувачка на енергија кВч/година: 345 kWh
Приклучна моќ(V): 220-230 V
Издржливост при прекин на електрична енергија: 16 h
EAN Код: 3838942788635
Бруто капацитет: 264 Литри
Нето капацитет: 214 Литри
Нето капацитет: 48 Литри
Капацитет на замрзнување: 2,5 kg/24h
Тежина на апаратот: 49,5 кг
Бруто тежина на апаратот: 51,5 кг
Бучност: 42 dB(A)
Димензии на вградниот простор (Ш / В / Д) (мин-макс): 56-57 × 157,5-158 × 55 cm
Димензии (Ш x В x Д): 54 × 157,5 × 54,5 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 58,5 × 163,5 × 65 cm
Тип на апаратот: вграден интегриран
Вградна шема:

Боја на апаратот Бела
Бучност 42 dB(A)
Тип на апаратот Вграден интегриран
Полици на врата 6
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи