GORENJE RFI4151AW

17.290,00 ден.   Спореди


Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер/замрзнувач
Боја на апаратот: Бела
Врата: Метална рачка на врата
Функции/Управување
Механичко управување
Авто...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 17.290,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер/замрзнувач
Боја на апаратот: Бела
Врата: Метална рачка на врата
Функции/Управување
Механичко управување
Автоматско одмрзнување - фрижидер
Брзо замрзнување
1 компресор
Шарка на вратата: Со лизгач
Разладувачка течност: R600A
Уредност/Прегледност
Ладилник
Осветлена внатрешност
3 стаклени полици
2 сада за зеленчук
Флексибилен сад за јајца (6×)
Замрзнувач
1 мрежна полица
1 врата
1 сад за лед
Заштеда/Безбедност
Отварање на врата: Лево/десно отворање на врата
Димензии/Дизајн
Енергетска класа: A+
Потрошувачка на енергија kWh/год.: 251 kWh
Нето капацитет: 183 Литри
Нето капацитет: 49 Литри
Бруто капацитет: 234 Литри
Климатска класа (од +16⁰C до +32⁰C)
Климатска класа (0д +18⁰C до +38⁰C )
Бучност: 40 dB(A)
Тип на апаратот: вграден интегриран
Приклучна моќ(V): 220-230 V
Издржливост при прекин на електрична енергија: 16 h
Капацитет на замрзнување: 2,5 kg / 24h
Тежина на апаратот: 45 кг
Бруто тежина на апаратот: 47 кг
Димензии на вградниот простор (Ш / В / Д) (мин-макс): 56-57 × 144,5-145 × 55 cm
Димензии (Ш x В x Д): 54 × 144,5 × 54,5 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 58,5 × 151 × 65 cm
Вградна шема:
Приклучна моќ: 100 W
Осигурувач: 10 amp
EAN Код: 3838942754005

Боја на апаратот Бела
Енергетска класа A+
Бучност 40 dB(A)
Тип на апаратот Вграден интегриран
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи