GORENJE RF6275W

15.750,00 ден.   Спореди

Комбиниран фрижидер со горна комора
Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер со горна комора
Боја на апаратот: Бела
Врата: Метална рачка на врата
Боја на внатрешн...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 15.750,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Комбиниран фрижидер со горна комора
Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер со горна комора
Боја на апаратот: Бела
Врата: Метална рачка на врата
Боја на внатрешноста: Светло сина,сјајна, проѕирна
Функции/Управување
Автоматско одмрзнување - фрижидер
Рачно одмрзнување
Брзо замрзнување
1 компресор
Климатска класа (0д +18⁰C до +38⁰C )
Климатска класа (од +10⁰C до +32⁰C)
Климатска класа (од +16⁰C до +32⁰C)
Прилагодливи ногарки
2 фиксни и 2 подесиви ногарки
Уредност/Прегледност
Декоративен покрив
Ладилник
Осветлена внатрешност
4 стаклени полици
1 метален држач за шишиња
Голем сад за зеленчук и овошје
Полици на врата: 2 полици на врата
1 полица за путер и сирење
Полица за шишиња на самата врата
2 сада за јајца (6×)
Замрзнувач
1 мрежна полица
1 врата
1 сад за лед
Заштеда/Безбедност
Отварање на врата: Лево/десно отварање на врата
Димензии/Дизајн
Енергетска класа: А
Потрошувачка на енергија кВч/година: 324 kWh
Приклучна моќ(V): 220-230 V
Издржливост при прекин на електрична енергија: 16 h
EAN Код: 3838942211799
Нето капацитет: 259 Литри
Нето капацитет: 190 Литри
Нето капацитет: 68 Литри
Капацитет на замрзнување: 3,5 kg/24h
Тежина на апаратот: 55 кг
Бруто тежина на апаратот: 57,5 кг
Бучност: 41 dB(A)
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 143,5 × 62,5 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 64 × 150,5 × 71 cm

Бучност 41 dB(A)
Тип на апаратот Самостоен
Боја на внатрешноста Проѕирна
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи