GORENJE RF60309OR

38.990,00 ден.   Спореди

Комбиниран фрижидер со горна комора
Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер со горна комора
Боја на апаратот: Црвена металик
Врата: Метална рачка на врата
Боја н...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 38.990,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Комбиниран фрижидер со горна комора
Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер со горна комора
Боја на апаратот: Црвена металик
Врата: Метална рачка на врата
Боја на внатрешноста: Проѕирна
Функции/Управување
Автоматско одмрзнување - фрижидер
Рачно одмрзнување
Брзо замрзнување
Брзо ладење
1 компресор
Климатска класа (0д +18⁰C до +38⁰C )
Климатска класа (од +10⁰C до +32⁰C)
Климатска класа (од +16⁰C до +32⁰C)
Климатска класа - тропска
Шарка на вратата: Самозатварачка врата
Прилагодливи ногарки
2 фиксни и 2 подесиви ногарки
Уредност/Прегледност
Декоративен покрив
Ладилник
Осветлена внатрешност
4 стаклени полици
1 метален држач за шишиња
Голем сад за зеленчук и овошје
Полици на врата: 2 полици на врата
1 полица за путер и сирење
Полици за шишиња со заштитник
Флексибилен сад за јајца (12×)
Дводелна полица за шишиња
Замрзнувач
1 мрежна полица
1 врата
1 полица на врата од замрзнувачот
1 сад за лед
Заштеда/Безбедност
Отварање на врата: Десно отварање на вратата
Димензии/Дизајн
Енергетска класа: A++
Потрошувачка на енергија кВч/година: 213 kWh
Приклучна моќ(V): 220-230 V
Издржливост при прекин на електрична енергија: 22 h
EAN Код: 3838942615146
Нето капацитет: 296 Литри
Нето капацитет: 229 Литри
Нето капацитет: 65 Литри
Капацитет на замрзнување: 4,5 kg/24h
Тежина на апаратот: 69 кг
Бруто тежина на апаратот: 76,5 кг
Бучност: 39 dB(A)
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 173,7 × 64 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 66 × 182 × 74 cm

Боја на апаратот Црвена металик
Енергетска класа A++
Бучност 39 dB(A)
Тип на апаратот Самостоен
Боја на внатрешноста Проѕирна
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи