GORENJE RCI4180AW

21.590,00 ден.   Спореди

Фрижидер&Замрзнувач
Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер со горна комора
Боја на апаратот: Бела
Врата: Метална рачка на врата
Функции/Управување
Ав...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 21.590,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Фрижидер&Замрзнувач
Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер со горна комора
Боја на апаратот: Бела
Врата: Метална рачка на врата
Функции/Управување
Автоматско одмрзнување - фрижидер
Брзо замрзнување
1 компресор
Климатска класа (0д +18⁰C до +38⁰C )
Климатска класа (од +16⁰C до +32⁰C)
Со лизгач
4 фиксни ногарки
Уредност/Прегледност
Без декоративен поклопец
Ладилник
Осветлена внатрешност
5 стаклени полици
2 сада за зеленчук
Полици на врата: 3 полици на врата
1 полица за путер и сирење
Полица за шишиња на самата врата
2 сада за јајца (6×)
Замрзнувач
2 фиоки за чување на замрзната храна
1 фиока за брзо замрзнување
1 сад за лед
Заштеда/Безбедност
Лево/десно отварање на врата
Димензии/Дизајн
Енергетска класа: А
Потрошувачка на енергија кВч/година: 364 kWh
Приклучна моќ(V): 220-230 V
Издржливост при прекин на електрична енергија: 15 h
EAN Код: 3838942788628
Бруто капацитет: 286 Литри
Нето капацитет: 203 Литри
Нето капацитет: 69 Литри
Капацитет на замрзнување: 9 kg/24h
Тежина на апаратот: 62 кг
Бруто тежина на апаратот: 64,5 кг
Бучност: 40 dB(A)
Димензии на вградниот простор (Ш / В / Д) (мин-макс): 56-57 × 177,5-178 × 55 cm
Димензии (Ш x В x Д): 54 × 177,5 × 54,5 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 58,5 × 183,5 × 65 cm
Тип на апаратот: вграден интегриран
Вградна шема:

Боја на апаратот Бела
Бучност 40 dB(A)
Тип на апаратот Вграден интегриран
Полици на врата 3
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи