GORENJE RB60299OBL

31.890,00 ден.   Спореди

Gorenje Retro Collection
Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер/замрзнувач
Врата: Метална рачка на врата
Боја на внатрешноста: Проѕирна
Функции/Управување
...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 31.890,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Gorenje Retro Collection
Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер/замрзнувач
Врата: Метална рачка на врата
Боја на внатрешноста: Проѕирна
Функции/Управување
Механичко управување
Автоматско одмрзнување - фрижидер
Брзо ладење
1 компресор
Разладувачка течност: R600A
Прилагодливи ногарки
Уредност/Прегледност
Декоративен покрив
Ладилник
LED осветлување
4 стаклени полици
Држач за шишиња
Голем сад за зеленчук и овошје
Флексибилен сад за јајца (12×)
1 полица за путер и сирење
Дводелна полица за шишиња
Сад за шишиња со држач
Замрзнувач
1 врата
1 сад за лед
Заштеда/Безбедност
Отварање на врата: Десно отворање на вратата
Димензии/Дизајн
Енергетска класа: A++
Нето капацитет: 255 Литри
Нето капацитет: 26 Литри
Бруто капацитет: 288 Литри
Климатска класа (од +16⁰C до +32⁰C)
Климатска класа (од +10⁰C до +32⁰C)
Климатска класа (0д +18⁰C до +38⁰C )
Климатска класа - тропска
Бучност: 42 dB(A)re 1 pW
Тип на апаратот: Самостоен
Приклучна моќ(V): 220-230 V
Издржливост при прекин на електрична енергија: 18 h
Капацитет на замрзнување: 2 kg / 24h
Тежина на апаратот: 52 кг
Бруто тежина на апаратот: 55 кг
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 152,4 × 64 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 64 × 159 × 72,5 cm
Приклучна моќ: 90 W
Осигурувач: 10 amp
EAN Код: 3838942002410

Енергетска класа A++
Тип на апаратот Самостоен
Боја на внатрешноста Проѕирна
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи