GORENJE RB60299OBK

31.870,00 ден.   Спореди


Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер со горна комора
Боја на апаратот: Црна - РАЛ9005 СИЈ
Врата: Метална рачка на врата
Боја на внатрешноста: Проѕирна
...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 31.870,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер со горна комора
Боја на апаратот: Црна - РАЛ9005 СИЈ
Врата: Метална рачка на врата
Боја на внатрешноста: Проѕирна
Функции/Управување
Автоматско одмрзнување - фрижидер
Брзо ладење
1 компресор
Прилагодливи ногарки
Уредност/Прегледност
Декоративен покрив
Ладилник
Осветлена внатрешност
4 стаклени полици
1 метален држач за шишиња
Полици на врата: 2 полици на врата
1 полица за путер и сирење
Полици за шишиња со заштитник
Флексибилен сад за јајца (12×)
Дводелна полица за шишиња
Голем сад за зеленчук и овошје
Замрзнувач
1 врата
1 сад за лед
Заштеда/Безбедност
Отварање на врата: Десно отварање на вратата
Димензии/Дизајн
Енергетска класа: A++
Потрошувачка на енергија кВч/година: 196 kWh
Нето капацитет: 255 Литри
Нето капацитет: 26 Литри
Бруто капацитет: 288 Литри
Климатска класа (од +16⁰C до +32⁰C)
Климатска класа (од +10⁰C до +32⁰C)
Климатска класа (0д +18⁰C до +38⁰C )
Климатска класа - тропска
Бучност: 42 dB(A)
Тип на апаратот: Самостоен
Приклучна моќ(V): 220-230 V
Издржливост при прекин на електрична енергија: 18 h
Капацитет на замрзнување: 2 kg/24h
Тежина на апаратот: 52 кг
Бруто тежина на апаратот: 59,5 кг
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 154 × 64 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 66 × 161 × 74 cm
EAN Код: 3838942705380
EAN Код: 3838942705380

Енергетска класа A++
Бучност 42 dB(A)
Тип на апаратот Самостоен
Боја на внатрешноста Проѕирна
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи