GORENJE NRKORA62W

47.290,00 ден.   Спореди

Gorenje Ora-Ïto
Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер/замрзнувач
Боја на апаратот: Бела
Врата: Метална рачка на врата
Функции/Управување
IonAir: Воздушен...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 47.290,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Gorenje Ora-Ïto
Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер/замрзнувач
Боја на апаратот: Бела
Врата: Метална рачка на врата
Функции/Управување
IonAir: Воздушен јонизатор во фрижидерот
AdaptCool: Интелигентен систем на прилагодување
MultiFlow 360 °C: Мулти 3D распрскување на воздухот
Електронско управување
NoFrost Plus
FastFreeze: Брзо замрзнување
1 компресор
Регулација на температура
Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски простор од 60 cm
Разладувачка течност: R600A
Прилагодливи ногарки
Уредност/Прегледност
Ладилник
LED осветлување на кровот
5 стаклени полици
1 метален држач за шишиња
FreshZone
CrispZone голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста
Сад за јајца/лед: 1 x 7
SimpleSlide полици на вратата подесиви по висина: 2
MultiBox сад за путер и сирење
Полици за шишиња со заштитник
Замрзнувач
XXL SpaceBox фиока
3 фиоки
Заштеда/Безбедност
Отварање на врата: Десно отворање на вратата
Димензии/Дизајн
Енергетска класа: A++
Потрошувачка на енергија kWh/год.: 235 kWh
Нето капацитет: 221 Литри
Нето капацитет: 85 Литри
Бруто капацитет: 329 Литри
Климатска класа (од +16⁰C до +32⁰C)
Климатска класа (од +10⁰C до +32⁰C)
Климатска класа (0д +18⁰C до +38⁰C )
Климатска класа - тропска
Бучност: 42 dB(A)
Тип на апаратот: Самостоен
Приклучна моќ(V): 220-230 V
Издржливост при прекин на електрична енергија: 18 h
Капацитет на замрзнување: 5 kg / 24h
Тежина на апаратот: 86,5 кг
Бруто тежина на апаратот: 93 кг
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 185 × 64 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 66 × 192 × 76 cm
EAN Код: 3838942967559

Боја на апаратот Бела
Енергетска класа A++
Бучност 42 dB(A)
Тип на апаратот Самостоен
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи