GORENJE NRKI4181CW

29.290,00 ден.   Спореди

Фрижидер&Замрзнувач
Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер со горна комора
Боја на апаратот: Бела
Врата: Метална рачка на врата
Функции/Управување
Не...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 29.290,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Фрижидер&Замрзнувач
Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер со горна комора
Боја на апаратот: Бела
Врата: Метална рачка на врата
Функции/Управување
Не се насобира мраз - No frost: Делот за замрзнување
Автоматско одмрзнување - фрижидер
FastFreeze брзо замрзнување со автоматско исклучување
1 компресор
Климатска класа (0д +18⁰C до +38⁰C )
Климатска класа (од +10⁰C до +32⁰C)
Климатска класа (од +16⁰C до +32⁰C)
Со лизгач
4 фиксни ногарки
Уредност/Прегледност
Без декоративен поклопец
Ладилник
LED осветлување
5 стаклени полици
2 стаклени полици на извлекување
2 лизгачки стаклени полици
1 метален држач за шишиња
2 сада за зеленчук
Полици на врата: 3 полици на врата
1 полица за путер и сирење
Полици за шишиња со заштитник
Флексибилен сад за јајца (12×)
Замрзнувач
2 фиоки за чување на замрзната храна
1 врата
1 сад за лед
Заштеда/Безбедност
Економична програма за заштеда
Лево/десно отварање на врата
Димензии/Дизајн
Енергетска класа: A+
Потрошувачка на енергија кВч/година: 296 kWh
Приклучна моќ(V): 220-230 V
Издржливост при прекин на електрична енергија: 13 h
EAN Код: 3838942710865
Бруто капацитет: 278 Литри
Нето капацитет: 202 Литри
Нето капацитет: 62 Литри
Капацитет на замрзнување: 3 kg/24h
Тежина на апаратот: 66 кг
Бруто тежина на апаратот: 68,5 кг
Бучност: 42 dB(A)
Димензии на вградниот простор (Ш / В / Д) (мин-макс): 56-57 × 177,5-178 × 56 cm
Димензии (Ш x В x Д): 54 × 177,5 × 54,5 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 58,5 × 183,5 × 65 cm
Тип на апаратот: вграден интегриран
Вградна шема:

Боја на апаратот Бела
Енергетска класа A+
Бучност 42 dB(A)
Тип на апаратот Вграден интегриран
Полици на врата 3
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи