GORENJE NRK6191TX

32.490,00 ден.   Спореди

Линија: Superior линија
Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер со горна комора
Боја на апаратот: Боја на апаратот-инокс
Врата: Метална рачка на врата
Функции/Уп...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 32.490,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Линија: Superior линија
Категорија на разладувачки апарат: Комбиниран фрижидер со горна комора
Боја на апаратот: Боја на апаратот-инокс
Врата: Метална рачка на врата
Функции/Управување
IonAir: Воздушен јонизатор во фрижидерот
AdaptCool: Интелигентен систем на прилагодување
MultiFlow 360 °C: Мулти 3D распрскување на воздухот
Електронско управување
Тип на дисплејот: LED дисплеј
NoFrost Plus
FastFreeze: Брзо замрзнување
Брзо ладење
1 компресор
Регулација на температура
Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски простор од 60 cm
Разладувачка течност: R600A
Прилагодливи ногарки
Уредност/Прегледност
Ладилник
LED трака на кровот
4 стаклени полици
1 метален држач за шишиња
ZeroZone
CrispZone голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста
Сад за јајца/лед: 1 x 7
SimpleSlide полици на вратата подесиви по висина: 2
MultiBox сад за путер и сирење
Полици за шишиња со заштитник
Замрзнувач
XXL SpaceBox фиока
XtremeFreeze: интензивно замрзнување во горната фиока на замрзнувачот
3 фиоки
Заштеда/Безбедност
Штедлива програма EcoMode
Звучен и светлосен сигнал за превисока температура во замрзнувачот
Аларм за отворена врата
Отварање на врата: Лево/десно отварање на врата
Димензии/Дизајн
Енергетска класа: A+
Потрошувачка на енергија кВч/година: 314 kWh
Нето капацитет: 222 Литри
Нето капацитет: 85 Литри
Бруто капацитет: 329 Литри
Климатска класа (од +16⁰C до +32⁰C)
Климатска класа (од +10⁰C до +32⁰C)
Климатска класа (0д +18⁰C до +38⁰C )
Климатска класа - тропска
Бучност: 42 dB(A)
Тип на апаратот: Самостоен
Приклучна моќ(V): 220-230 V
Издржливост при прекин на електрична енергија: 18 h
Капацитет на замрзнување: 12 kg/24h
Тежина на апаратот: 75 кг
Бруто тежина на апаратот: 77,5 кг
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 185 × 64 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 64 × 191 × 75 cm
EAN Код: 3838942923852

Енергетска класа A+
Бучност 42 dB(A)
Тип на апаратот Самостоен
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи