GORENJE FI4091AW

14.650,00 ден.   Спореди

Вертикален замрзнувач
Категорија на разладувачки апарат: Вертикален замрзнувач
Боја на апаратот: Бела
Врата: Метална рачка на врата
Функции/Управување
Брзо замрзнување Прикажи повеќе


Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 14.650,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Вертикален замрзнувач
Категорија на разладувачки апарат: Вертикален замрзнувач
Боја на апаратот: Бела
Врата: Метална рачка на врата
Функции/Управување
Брзо замрзнување
1 компресор
Регулација на температура
Климатска класа (0д +18⁰C до +38⁰C )
Климатска класа (од +10⁰C до +32⁰C)
Климатска класа (од +16⁰C до +32⁰C)
Со лизгач
4 фиксни ногарки
Уредност/Прегледност
Без декоративен поклопец
Замрзнувач
3 фиоки за замрзната храна
1 фиока за брзо замрзнување
Заштеда/Безбедност
Предупредувачки светлосен сигнал за превисока температура
Лево/десно отварање на врата
Димензии/Дизајн
Енергетска класа: A+
Потрошувачка на енергија кВч/година: 196 kWh
Приклучна моќ(V): 220-230 V
Издржливост при прекин на електрична енергија: 15 h
EAN Код: 3838942760068
Бруто капацитет: 103 Литри
Нето капацитет: 86 Литри
Капацитет на замрзнување: 13 kg/24h
Тежина на апаратот: 34 кг
Бруто тежина на апаратот: 36 кг
Бучност: 40 dB(A)
Димензии на вградниот простор (Ш / В / Д) (мин-макс): 56-57 × 87,5-88 × 55 cm
Димензии (Ш x В x Д): 54 × 87,5 × 54,5 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 58,5 × 93,5 × 65 cm
Тип на апаратот: вграден интегриран

Боја на апаратот Бела
Енергетска класа A+
Бучност 40 dB(A)
Тип на апаратот Вграден интегриран
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи