GORENJE FH400W

16.450,00 ден.   Спореди

Хоризонтален замрзнувач
Категорија на разладувачки апарат: Хоризонтален замрзнувач
Боја на апаратот: Бела
Врата: Метална рачка на врата
Функции/Управување
Брзо замрзнува...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 16.450,00 ден.

пред 7 години

Култ http://www.kult.mk/ Детали 16.450,00 ден.

пред 4 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Хоризонтален замрзнувач
Категорија на разладувачки апарат: Хоризонтален замрзнувач
Боја на апаратот: Бела
Врата: Метална рачка на врата
Функции/Управување
Брзо замрзнување
1 компресор
Регулација на температура
Климатска класа (0д +18⁰C до +38⁰C )
Климатска класа (од +10⁰C до +32⁰C)
Климатска класа (од +16⁰C до +32⁰C)
Климатска класа - тропска
4 фиксни ногарки
Уредност/Прегледност
Замрзнувач
Осветлување на просторот за замрзнување: Стандардно - на таван
2 корпи
Заштеда/Безбедност
Предупредувачки светлосен сигнал за превисока температура
Скриен кондензатор во куќиштето на апаратот: Скриен кондензатор во куќиштето на апаратот
Димензии/Дизајн
Енергетска класа: А
Потрошувачка на енергија кВч/година: 411 kWh
Приклучна моќ(V): 220-230 V
Издржливост при прекин на електрична енергија: 38 h
EAN Код: 3838942789656
Бруто капацитет: 400 Литри
Нето капацитет: 380 Литри
Капацитет на замрзнување: 26 kg/24h
Тежина на апаратот: 54 кг
Бруто тежина на апаратот: 56,7 кг
Бучност: 43 dB(A)
Димензии (Ш x В x Д): 130 × 85 × 70 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 134 × 91 × 76 cm
Тип на апаратот: Самостоен

Боја на апаратот Бела
Бучност 43 dB(A)
Тип на апаратот Самостоен
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи