GORENJE FH130W

11.990,00 ден.   Спореди

Хоризонтален замрзнувач
Категорија на разладувачки апарат: Хоризонтален замрзнувач
Боја на апаратот: Бела
Врата: Метална рачка на врата
Функции/Управување
Брзо замрзнува...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 11.990,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Хоризонтален замрзнувач
Категорија на разладувачки апарат: Хоризонтален замрзнувач
Боја на апаратот: Бела
Врата: Метална рачка на врата
Функции/Управување
Брзо замрзнување
1 компресор
Регулација на температура
Климатска класа (0д +18⁰C до +38⁰C )
Климатска класа (од +10⁰C до +32⁰C)
Климатска класа (од +16⁰C до +32⁰C)
Климатска класа - тропска
4 фиксни ногарки
Уредност/Прегледност
Замрзнувач
1 корпа за брзо замрзнување
Заштеда/Безбедност
Предупредувачки светлосен сигнал за превисока температура
Димензии/Дизајн
Енергетска класа: А
Потрошувачка на енергија кВч/година: 240 kWh
Приклучна моќ(V): 220-230 V
Издржливост при прекин на електрична енергија: 23 h
EAN Код: 3838942820595
Бруто капацитет: 130 Литри
Нето капацитет: 124 Литри
Капацитет на замрзнување: 9 kg/24h
Тежина на апаратот: 32,5 кг
Бруто тежина на апаратот: 33,7 кг
Бучност: 40 dB(A)
Димензии (Ш x В x Д): 50 × 85 × 70 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 55 × 88,5 × 75 cm
Тип на апаратот: Самостоен

Боја на апаратот Бела
Бучност 40 dB(A)
Тип на апаратот Самостоен
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи