GORENJE F6181AX

24.978,00 ден.   Спореди

Вертикален замрзнувач
Категорија на разладувачки апарат: Вертикален замрзнувач
Боја на апаратот: Боја на апаратот-инокс
Функции/Управување
1 компресор
Регулација на темп...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Култ http://www.kult.mk/ Детали 24.978,00 ден.

пред 4 години

Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 25.750,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Вертикален замрзнувач
Категорија на разладувачки апарат: Вертикален замрзнувач
Боја на апаратот: Боја на апаратот-инокс
Функции/Управување
1 компресор
Регулација на температура
Климатска класа (0д +18⁰C до +38⁰C )
Климатска класа (од +10⁰C до +32⁰C)
Климатска класа (од +16⁰C до +32⁰C)
Климатска класа - тропска
Прилагодливи ногарки
2 фиксни и 2 подесиви ногарки
Уредност/Прегледност
Замрзнувач
6 фиоки
2 вратички
1 сад за лед
Заштеда/Безбедност
Предупредувачки светлосен сигнал за превисока температура
Лево/десно отварање на врата
Број на акомулатори за ладење: 2
Димензии/Дизајн
Енергетска класа: A+
Потрошувачка на енергија кВч/година: 297 kWh
Приклучна моќ(V): 220-230 V
Издржливост при прекин на електрична енергија: 28 h
EAN Код: 3838942715372
Бруто капацитет: 309 Литри
Нето капацитет: 261 Литри
Капацитет на замрзнување: 25 kg/24h
Тежина на апаратот: 77 кг
Бруто тежина на апаратот: 80 кг
Бучност: 42 dB(A)
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 180 × 64 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 64 × 187 × 73 cm
Тип на апаратот: Самостоен

Енергетска класа A+
Бучност 42 dB(A)
Тип на апаратот Самостоен
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи