GORENJE EC67CLB

29.990,00 ден.   Спореди

Classico
Плоча
Стаклокерамичка плоча
4 Hi-light грејни места лево напред: Двојна грејна површина 21/12 cm, 2,2 kW, десно напред: Круг (hi-light) 18 cm, 1,8 kW, лево назад: Круг (hi-l...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 29.990,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Classico
Плоча
Стаклокерамичка плоча
4 Hi-light грејни места лево напред: Двојна грејна површина 21/12 cm, 2,2 kW, десно напред: Круг (hi-light) 18 cm, 1,8 kW, лево назад: Круг (hi-light) 14,5 cm, 1,2 kW, десно назад: Двојна грејна површина 18/12 cm, 1,7 kW
Рерна
Максимална температура на рерната: 275 °C
Електронски програмски тајмер со аналоген дисплеј
Механичко управување
Мултифункционална рерна - 65 Литри Најголема употреблива површина за готвење
Дизајн: HomeMADE-иновативен внатрешен изглед на рерната дизајниран според старите фурни за печење леб Црна мат Ергономски копчиња и рачка Едноставно деллива врата на рерната EcoClean емајл во внатрешноста на рерната
Црна
Рамна површина на вратата од рерната
Употреблив волумен на рерната: 65 Литри
Вариабилен грил
конвенционално греење - горен и долен грејач, Кружен грејач со вентилатор, Вентилатор, Долен грејач со вентилатор, Долен грејач, тркалезен грејач и вентилатор, Мал инфра грејач, Инфра греач - голем, Инфа греач и вентилатор - голем, Самочистење со вода
Светло од горе
Класична шарка на вратата
Боја на рачката: Боја на рачката златна
Опрема
Решетка
Длабока емајлирана тава
Плиток плех за печење
Жичани шини - држачи за плех
Сигурносен систем
Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)
Сигнализација на преостаната топлина
Чистење
Чистење со Aqua Clean Функција
Eco Clean емајл (рерна и плехови)
Технички карактеристики
Моќност на инфра грејачот: 2600 W
Приклучна моќ(V): 230 V
Потрошувачка на енергија: 0,87 kWh
Потрошувачка на енергија: 0,79 kWh
Приклучна моќ: 10200 W
Конвенционална: 51,5 мин.
Мултифункционална рерна: 49,3 мин.
Максимална површина на тавата за готвење: 1316 cm²
Бучност: 46 dB(A)
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 85 × 60 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 67,6 × 100 × 71,5 cm
Бруто тежина на апаратот: 47,1 кг
EAN Код: 3838942939778

Бучност 46 dB(A)
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи