GORENJE EC66120AW

21.490,00 ден.   Спореди

Essential линија
Плоча
Стаклокерамичка плоча
4 Hi-light грејни места лево напред: Двојна грејна површина 21/12 cm, 2,2 kW, десно напред: Круг (hi-light) 14,5 cm, 1,2 kW, лево назад: ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 21.490,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Essential линија
Плоча
Стаклокерамичка плоча
4 Hi-light грејни места лево напред: Двојна грејна површина 21/12 cm, 2,2 kW, десно напред: Круг (hi-light) 14,5 cm, 1,2 kW, лево назад: Круг (hi-light) 14,5 cm, 1,2 kW, десно назад: Круг (hi-light) 18 cm, 1,8 kW
Рерна
Максимална температура на рерната: 275 °C
Механичко управување
Мултифункционална рерна - 65 Литри Најголема употреблива површина за готвење
Дизајн: HomeMADE-иновативен внатрешен изглед на рерната дизајниран според старите фурни за печење леб Бела Ергономски копчиња и рачка
Дизајн: Бела
Употреблив волумен на рерната: 65 Литри
конвенционално греење - горен и долен грејач, Горен грејач, Кружен грејач со вентилатор, Вентилатор, Долен грејач со вентилатор, Горен грејач, Горен и долен грејач
Осветлување
Класична шарка на вратата
Боја на рачката: Бела
Опрема
Облик на копчињата: Ергономски копчиња
Решетка
Длабока емајлирана тава
Плиток плех за печење
Жичани шини - држачи за плех
Сигурносен систем
Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)
Сигнализација на преостаната топлина
Чистење
Eco Clean емајл (рерна и плехови)
Технички карактеристики
Приклучна моќ(V): 230 V
Потрошувачка на енергија: 0,87 kWh
Потрошувачка на енергија: 0,79 kWh
Конвенционална: 51,5 мин.
Мултифункционална рерна: 49,3 мин.
Максимална површина на тавата за готвење: 1316 cm²
Бучност: 46 dB(A)
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 85 × 60 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 67,6 × 95 × 71,5 cm
Бруто тежина на апаратот: 44,2 кг
Приклучна моќ: 8600 W
EAN Код: 3838942587153

Бучност 46 dB(A)
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи