GORENJE D8666N

36.690,00 ден.   Спореди

Advanced линија
Управување
Кондензациска машина за сушење со топлотна пумпа
TwinAir - Двонасочно вбризгување на воздух во барабанот
Тип на дисплејот: Електронска единица со LCD...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 36.690,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Advanced линија
Управување
Кондензациска машина за сушење со топлотна пумпа
TwinAir - Двонасочно вбризгување на воздух во барабанот
Тип на дисплејот: Електронска единица со LCD
Сервисна дијагностика
Заклучување - заштита од деца (CDP)
Звучен сигнал
Персонализирани подесувања на сите програми
Програми
Сензорско и временско сушење
SensoCare прилагоден начин на сушење
Mix
Волна
Синтетика: 2 степени на влажност
Памук: 4 степени на влажност
Осетливи алишта: 1 степен на влажност
Функции
Намалување на температурата
Систем против туткање
Број на степени на влажност - памук: 4
IonTech - исправување на влакната на ткаенината со помош на јонизатор на воздухот
Кондензациска машина за сушење со топлотна пумпа
TwinAir - Двонасочно вбризгување на воздух во барабанот
Прикажување на преостанато време на сушење на ЛЦД
Особини
Дизајн: Бело
Волумен на барабанот: 120 Литри
Собирач (резервоар) на вода: 4,95 Литри
Врата: 35 cm
Агол на отварање на вратата: 180 °
LED осветлување на барабанот
реверзибилно движење на барабанот
Сензор на влажност
Вакумски ногарки
Опрема
FiltrationSupreme
Безбедносни системи
Автоматско исклучување при отворена врата
Сигнал за полн сад за кондензатот
Систем против туткање
Технички карактеристики
Енергетска класа: А+++
Капацитет: Капацитет 8 кг
Потрошувачка на енергија kWh/год.: 177 kWh
Потрошувачка на енергија: 1,4 kWh
Време на сушење: 150 мин.
Бучност: 66 dB(A)
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 85 × 60 cm
Тежина на апаратот: 52 кг
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 64 × 91,5 × 68,5 cm
Бруто тежина на апаратот: 54 кг
EAN Код: 3838942972393

Бучност 66 dB(A)
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка