GORENJE D8565NA

37.490,00 ден.   Спореди

Colour Edition
Управување
Кондензациска машина за сушење со топлотна пумпа
TwinAir - Двонасочно вбризгување на воздух во барабанот
Тип на дисплејот: ЛЕД дисплеј
Сервисна ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 37.490,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Colour Edition
Управување
Кондензациска машина за сушење со топлотна пумпа
TwinAir - Двонасочно вбризгување на воздух во барабанот
Тип на дисплејот: ЛЕД дисплеј
Сервисна дијагностика
Заклучување - заштита од деца (CDP)
Одложен старт: Одложен почеток на перење (24 часа)
Звучен сигнал
Персонализирани подесувања на сите програми
Програми
Сензорско и временско сушење
SensoCare прилагоден начин на сушење
Mix
Волна
Синтетика: 2 степени на влажност
Памук: 4 степени на влажност
Осетливи алишта: 1 степен на влажност
Функции
Намалување на температурата
Систем против туткање
Број на степени на влажност - памук: 4
IonTech - исправување на влакната на ткаенината со помош на јонизатор на воздухот
Кондензациска машина за сушење со топлотна пумпа
TwinAir - Двонасочно вбризгување на воздух во барабанот
AutoDrain - можност за директен одвод на кондензатот
Прикажување на преостанато време на сушење на ЛЦД
Особини
Дизајн/Боја: Сребрена
Волумен на барабанот: 117 Литри
Собирач (резервоар) на вода: 4,95 Литри
Врата: 35 cm
Агол на отвoрање на вратата: 180 °
LED осветлување на барабанот
реверзибилно движење на барабанот
Сензор на влажност
Вакумски ногарки
Опрема
FiltrationSupreme
Безбедносни системи
Автоматско исклучување при отворена врата
Сигнал за полн сад за кондензатот
Систем против туткање
Технички карактеристики
Енергетска класа: A++
Капацитет: Капацитет 8 кг
Потрошувачка на енергија kWh/год.: 218 kWh
Потрошувачка на енергија: 1,8 kWh
Време на сушење: 180 мин.
Бучност: 65 dB(A)re 1 pW
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 85 × 60 cm
Тежина на апаратот: 50 кг
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 64 × 91,5 × 68,5 cm
Бруто тежина на апаратот: 52 кг
Приклучна моќ: 800 W
Осигурувач: 10 amp

Енергетска класа A++
Волумен на барабанот 117 Литри
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка