GORENJE D74SY2W

22.750,00 ден.   Спореди

Simplicity 2
Управување
Електричен
ЛЕД дисплеј
Сервисна дијагностика
Заклучување - заштита од деца (CDP)
Одложен старт: Одложен старт 24 часа
Звучен сигнал Прикажи повеќе


Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 22.750,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Simplicity 2
Управување
Електричен
ЛЕД дисплеј
Сервисна дијагностика
Заклучување - заштита од деца (CDP)
Одложен старт: Одложен старт 24 часа
Звучен сигнал
Програми
Сензорско и временско сушење
2 степени на влажност
Синтетика: 2 степени на влажност
Памук: 2 степени на влажност
Осетливи алишта: SensoCare
Функции
AdaptDry: Интелигентен систем на памтење
Намалување на температурата
Систем против туткање
Број на степени на влажност - памук: 2
Ладење (10 мин.)
Прикажување на преостанато време на сушење на ЛЦД
Особини
Дизајн: Бело
Волумен на барабанот: 117 Литри
Собирач (резервоар) на вода: 4,95 Литри
Врата: 35 cm
Агол на отварање на вратата: 180 °
Осветлен барабан
реверзибилно движење на барабанот
Сензор на влажност
Вакумски ногарки
Опрема
Едноставно чистење на филтерот
Безбедносни системи
Автоматско исклучување при отворена врата
Сигнал за полн сад за кондензатот
Систем против туткање
Технички карактеристики
Енергетска класа: B
Капацитет: Капацитет 7 кг
Потрошувачка на енергија kWh/год.: 504 kWh
Потрошувачка на енергија: 4,21 kWh
Време на сушење: 120 мин.
Бучност: 65 dB(A)
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 85 × 60 cm
Тежина на апаратот: 38 кг
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 64 × 91,5 × 68,5 cm
Бруто тежина на апаратот: 40 кг
EAN Код: 3838942939457

Енергетска класа B
Бучност 65 dB(A)
Волумен на барабанот 117 Литри
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка