GORENJE D7465NB

35.390,00 ден.   Спореди


Управување
Кондензациска машина за сушење со топлотна пумпа
TwinAir - Двонасочно вбризгување на воздух во барабанот
ЛЕД дисплеј
Сервисна дијагностика
Заклучување -...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 35.390,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.Управување
Кондензациска машина за сушење со топлотна пумпа
TwinAir - Двонасочно вбризгување на воздух во барабанот
ЛЕД дисплеј
Сервисна дијагностика
Заклучување - заштита од деца (CDP)
Одложен старт: Одложен старт 24 часа
Звучен сигнал
Програми
Сензорско и временско сушење
SensoCare прилагоден начин на сушење
Mix
Синтетика: 2 степени на влажност
Памук: 4 степени на влажност
Осетливи алишта: SensoCare
Функции
Намалување на температурата
Систем против туткање
Број на степени на влажност - памук: 4
IonTech - исправување на влакната на ткаенината со помош на јонизатор на воздухот
TwinAir - Двонасочно вбризгување на воздух во барабанот
Прикажување на преостанато време на сушење на ЛЦД
Особини
Дизајн: Црна
Волумен на барабанот: 117 Литри
Собирач (резервоар) на вода: 4,2 Литри
Врата: 35 cm
Агол на отварање на вратата: 180 °
Осветлен барабан
реверзибилно движење на барабанот
Сензор на влажност
Вакумски ногарки
Опрема
Едноставно чистење на филтерот
Безбедносни системи
Автоматско исклучување при отворена врата
Сигнал за полн сад за кондензатот
Систем против туткање
Технички особини/Димензии
Енергетска класа: A++
Капацитет: Капацитет 7 кг
Потрошувачка на енергија кВч/година: 199 kWh
Потрошувачка на енергија: 1,63 kWh
Време на сушење: 155 мин.
Бучност: 65 dB(A)
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 85 × 60 cm
Тежина на апаратот: 52 кг
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 64 × 91,5 × 68,5 cm
Бруто тежина на апаратот: 54 кг
EAN Код: 3838942855856
Тип на апаратот: Самостоен

Енергетска класа A++
Бучност 65 dB(A)
Тип на апаратот Самостоен
Волумен на барабанот 117 Литри
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка