GORENJE D724BL

20.490,00 ден.   Спореди


Управување
Електричен
Сервисна дијагностика
Одложен старт: Одложен старт 24 часа
Персонализирани подесувања на сите програми
Програми
Сензорско и временско с...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 20.490,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.Управување
Електричен
Сервисна дијагностика
Одложен старт: Одложен старт 24 часа
Персонализирани подесувања на сите програми
Програми
Сензорско и временско сушење
SensoCare прилагоден начин на сушење
Mix
Синтетика: SensoCare
Памук: 4 степени на влажност
Функции
Намалување на температурата
Систем против туткање
Број на степени на влажност - памук: 4
Ладење (10 мин.)
AutoDrain - можност за директен одвод на кондензатот
Особини
Дизајн: Бело
Волумен на барабанот: 117 Литри
Собирач (резервоар) на вода: 4,2 Литри
Врата: 35 cm
Агол на отварање на вратата: 180 °
реверзибилно движење на барабанот
Сензор на влажност
Вакумски ногарки
Опрема
Едноставно чистење на филтерот
Безбедносни системи
Автоматско исклучување при отворена врата
Сигнал за полн сад за кондензатот
Систем против туткање
Технички особини/Димензии
Енергетска класа: B
Капацитет: Капацитет 7 кг
Потрошувачка на енергија кВч/година: 504 kWh
Потрошувачка на енергија: 4,21 kWh
Време на сушење: 120 мин.
Бучност: 65 dB(A)
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 85 × 60 cm
Тежина на апаратот: 38 кг
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 64 × 91,5 × 68,5 cm
Бруто тежина на апаратот: 40 кг
EAN Код: 3838942748813
Тип на апаратот: Самостоен

Енергетска класа B
Бучност 65 dB(A)
Тип на апаратот Самостоен
Волумен на барабанот 117 Литри
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка