GORENJE BO53CLI

17.750,00 ден.   Спореди

Classico
Рерна
Максимална температура на рерната: 275 °C
Електронски програмски тајмер со аналоген дисплеј
Механичко управување
Конвенционална рерна (вентилатор) - 65 Лит...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Горење http://www.gorenje.com.mk   Детали 17.750,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Classico
Рерна
Максимална температура на рерната: 275 °C
Електронски програмски тајмер со аналоген дисплеј
Механичко управување
Конвенционална рерна (вентилатор) - 65 Литри Најголема употреблива површина за готвење
Дизајн: HomeMADE-иновативен внатрешен изглед на рерната дизајниран според старите фурни за печење леб Стаклена контролна плоча Ергономски копчиња и рачка Едноставно деллива врата на рерната EcoClean емајл во внатрешноста на рерната
Ivory
Рамна површина на вратата од рерната
Употреблив волумен на рерната: 65 Литри
конвенционално греење - горен и долен грејач, конвенционално со со вентилатор, Инфра греач - голем, Инфа греач и вентилатор - голем, Самочистење со вода
Светло од горе
Класична шарка на вратата
Боја на рачката: Боја на рачката златна
Опрема
Решетка
Длабока емајлирана тава
Плиток плех за печење
Жичани шини - држачи за плех
Сигурносен систем
Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)
Динамичко ладење на фурната - ДЦС+
Чистење
Чистење со Aqua Clean Функција
Eco Clean емајл (рерна и плехови)
Технички карактеристики
Моќност на инфра грејачот: 2600 W
Приклучна моќ(V): 230 V
Потрошувачка на енергија: 0,87 kWh
Потрошувачка на енергија: 0,79 kWh
Приклучна моќ: 2700 W
Конвенционална: 51,5 мин.
Мултифункционална рерна: 49,3 мин.
Максимална површина на тавата за готвење: 1316 cm²
Бучност: 47 dB(A)
Димензии (Ш x В x Д): 59,7 × 59,5 × 56,5 cm
Димензии на вградниот простор (Ш / В / Д) (мин-макс): 56-56,8 × 59-60 × 55 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 63,5 × 69,1 × 68 cm
Бруто тежина на апаратот: 35 кг
EAN Код: 3838942936739

Бучност 47 dB(A)
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи