GORENJE BO5203AX + ECT610ESC

GORENJE BO5203AX + ECT610ESC

19.924,00 ден.   Спореди

Рерна
Рерна
Конвенционална рерна (вентилатор) - 60 Литри Најголема употреблива површина за готвење
Дизајн: HomeMADE-иновативен внатрешен изглед на рерната дизајниран според старите ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Култ http://www.kult.mk/ Детали 19.924,00 ден.

пред 5 години

Римеко http://www.rimeko.com.mk   Детали 20.540,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Рерна
Рерна
Конвенционална рерна (вентилатор) - 60 Литри Најголема употреблива површина за готвење
Дизајн: HomeMADE-иновативен внатрешен изглед на рерната дизајниран според старите фурни за печење леб Иноксна предна плоча Ергономски копчиња и рачка Врата која се вади EcoClean емајл во внатрешноста на рерната
Тип на управување: Механичко управување
Управување: Механички часовник за исклучување
Употреблив волумен на рерната: 60 Литри
конвенционално греење - горен и долен грејач, конвенционално со со вентилатор, Инфра греач - голем, Инфа греач и вентилатор - голем, Самочистење со вода
Вертикална вентилација
Боја на рачката: Инокс
Опрема
Решетка
Длабока емајлирана тава
плитки плехови
Иноксен филтер за маснотии
Вдлабнати водилки за тави
Сигурносен систем
Двојно застаклена компактна врата(T<85⁰C)
Динамичко ладење на фурната:: Динамичко ладење на фурната - ДЦС+
Чистење
Чистење со Aqua Clean Функција
Eco Clean емајл (рерна и плехови)
Технички особини/Димензии
Приклучна моќ(V): 230 V
Потрошувачка на енергија: 0,87 kWh
Потрошувачка на енергија: 0,79 kWh
Приклучна моќ: 2700 W
Конвенционална: 51,5 мин.
Мултифункционална рерна: 49,3 мин.
Максимална површина на тавата за готвење: 1316 cm²
Бучност: 47 dB(A)
Димензии (Ш x В x Д): 59,7 × 59,5 × 56,5 cm
Димензии на вградниот простор (Ш / В / Д) (мин-макс): 56-56,8 × 59-60 × 55 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 63,5 × 69,1 × 68 cm
Бруто тежина на апаратот: 42,3 кг
EAN Код: 3838942530722
Тип на апаратот: Вграден
Електрична плоча
Плоча
Стаклокерамичка плоча
Тип на апаратот: Вграден
Сензорско управување на допир
Автоматска контрола на температурата за заштита од претекување
Рабови на плочата: Брусен раб на плочата
Грејни места: лево напред: 210 mm, 2,3 kW, Hi-light грејач, десно напред: 145 mm, 1,2 kW, Hi-light грејач, лево назад: 145 mm, 1,2 kW, Hi-light грејач, десно назад: 180 mm, 1,8 kW, Hi-light грејач
Сигурносен систем
Можност за заклучување
Сигнализација на преостаната топлина
Технички особини/Димензии
Приклучна моќ(V): 230 V
Приклучна моќ: 6500 W
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 5,4 × 51 cm
Мерки за вградување: 56 × 5 × 49 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 71 × 14,5 × 63,5 cm
Бруто тежина на апаратот: 8,4 кг
EAN Код: 3838942663840
Тип на апаратот: Вграден
Вградна шема:

Бучност 47 dB(A)
Тип на апаратот Вграден
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи