Gigabyte PCX GeForce GTX 1050 OC 2GB GDDR5 DVI/HDMI/DP DX12 WINDFORCE 2X

8.220,00 ден.   Спореди

Graphics Processing: GeForce® GTX 1050
Core Clock: Boost: 1518 MHz/ Base: 1404 MHz in OC Mode
Boost: 1493 MHz/ Base: 1379 MHz in Gaming
Memory Clock: 7008 MHz
Memory Size: 2 GB
Mem...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 8.220,00 ден.

пред 4 години

ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 8.465,00 ден.

пред 5 години

Некст Компјутери http://www.superkompjuter.com Детали 9.180,00 ден.

пред 4 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Graphics Processing: GeForce® GTX 1050
Core Clock: Boost: 1518 MHz/ Base: 1404 MHz in OC Mode
Boost: 1493 MHz/ Base: 1379 MHz in Gaming
Memory Clock: 7008 MHz
Memory Size: 2 GB
Memory Type: GDDR5
Memory Bus: 128 bit
Card Bus: PCI-E 3.0 x 16
Output: Dual-link DVI-D *1
HDMI-2.0b*1 (Max Resolution: 4096x2160 @60 Hz)
Display Port-1.4 *1 (Max Resolution: 7680x4320 @60 Hz)
Digital max resolution: 7680x4320
Multi-view: 3
Card size: H=36 L=191 W=111 mm
PCB Form: ATX
DirectX: 12
OpenGL: 4.5
Recommended PSU: 300W

More Info:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=6063#kf

Рам капацитет 2 GB
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка