Gigabyte PCX GeForce GT730 1GB DDR5 HDMI/DVI/VGA

Gigabyte PCX GeForce GT730 1GB DDR5 HDMI/DVI/VGA

3.330,00 ден.   Спореди

Chipset: GeForce GT 730
Core Clock: 1006 MHz (Standard: 902 MHz)
Memory Clock: 5000 MHz
Process Technology: 28 nm
Memory Size: 1 GB
Memory Bus: 64 bit
Card Bus: PCI-E 2.0
M...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 3.330,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Chipset: GeForce GT 730
Core Clock: 1006 MHz (Standard: 902 MHz)
Memory Clock: 5000 MHz
Process Technology: 28 nm
Memory Size: 1 GB
Memory Bus: 64 bit
Card Bus: PCI-E 2.0
Memory Type: GDDR5
DirectX: 12
OpenGL: 4.4
PCB Form: ATX
Digital max resolution: 4096 X 2160
Analog max resolution: 2048 x 1536
Multi-view: 3
I/O: Dual-link DVD-D*1 / HDMI*1 / D-Sub*1
Card size: H=25 L=164 W=111 mm
Suggested Power requirement: 300W

More Info:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5477#ov

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка