Gigabyte PCX GeForce GT710 1GB DDR3 HDMI/DVI/VGA

Gigabyte PCX GeForce GT710 1GB DDR3 HDMI/DVI/VGA

2.405,00 ден.   Спореди

Chipset - GeForce GT 710
Core Clock - 954 MHz (Standard: 954 MHz)
Process Technology - 28 nm
Memory Clock - 1800 MHz
Memory Size - 1 GB
Memory Bus - 64 bit
Memory Type - DDR3 Прикажи повеќе


Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 2.405,00 ден.

пред 3 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Chipset - GeForce GT 710
Core Clock - 954 MHz (Standard: 954 MHz)
Process Technology - 28 nm
Memory Clock - 1800 MHz
Memory Size - 1 GB
Memory Bus - 64 bit
Memory Type - DDR3
Card Bus - PCI-E 2.0
DirectX - 12
OpenGL - 4.5
PCB Form - Low Profile
Digital max resolution - 4096 X 2160
Analog max resolution - 2048 x 1536
Multi-view - 2
I/O - Dual-link DVI-D*1 / HDMI*1 / D-Sub*1
Card size - H=21 L=144 W=68 mm
Suggested Power requirement - 300W

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка