Gigabyte PCX GeForce GT420 2GB DDR3 HDMI/DVI/VGA

2.925,00 ден.   Спореди

Chipset: GeForce GT 420
Core Clock: 700 MHz
Shader Clock: 1400 MHz
Memory Clock: 1600 MHz
Process Technology: 40 nm
Memory Size: 2 GB
Memory Bus: 128 bit
Card Bus: PCI-E 2....

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 2.925,00 ден.

пред 6 години

Некст Компјутери http://www.superkompjuter.com Детали 3.100,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Chipset: GeForce GT 420
Core Clock: 700 MHz
Shader Clock: 1400 MHz
Memory Clock: 1600 MHz
Process Technology: 40 nm
Memory Size: 2 GB
Memory Bus: 128 bit
Card Bus: PCI-E 2.0
Memory Type: DDR3
DirectX: 11
OpenGL: 4.2
PCB Form: ATX
Digital max resolution: 2560 x 1600
Analog max resolution: 2048 x 1536
Multi-view: 2
Tools: N/A
I/O: HDMI*1, DVI-I*1, D-sub*1
Card size: 187 mm x 127 mm x 36 mm
Power requirement: 350W

More Info:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4476#ov

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка