Gigabyte PCX GeForce GT210 1GB DDR3

1.700,00 ден.   Спореди

Chipset : GeForce 210
Core Clock : 520 MHz
Shader Clock : 1237 MHz
Memory Clock : 1200 MHz
Process Technology : 40 nm
Memory Size : 1 GB
Memory Bus : 64 bit <...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
АБЦ Стор http://abcstoremk.com   Детали 1.700,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Chipset : GeForce 210
Core Clock : 520 MHz
Shader Clock : 1237 MHz
Memory Clock : 1200 MHz
Process Technology : 40 nm
Memory Size : 1 GB
Memory Bus : 64 bit
Card Bus : PCI-E 2.0
Memory Type : DDR3
DirectX : 10.1
OpenGL : 3.1
PCB Form : ATX
Digital max resolution : 2560 x 1600
Analog max resolution : 2048 x 1536
Multi-view : 2
I/O :
HDMI 1
DVI-I: 1
D-sub 1
Card size : 197 mm x 121 mm x 24 mm
Power requirement : 300W

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка