GigaByte PCI-E 3.0 3GB, GeForce GTX 1070, OC edition, 192bit, WINDFORCE X2 Fan, 8008MHz, GDDR5, HDM

14.492,00 ден.   Спореди

GigaByte PCI-E 3.0 3GB, GeForce GTX 1070, OC edition, 192bit, WINDFORCE X2 Fan, 8008MHz, GDDR5, HDMIx1,Dual-Link DVI-D+DVI-Dx1, DPx1. Integrated with 3GB GDDR5 192bit memory WINDFORCE 2X with Blade Fa...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Некст Компјутери http://www.superkompjuter.com Детали 14.492,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


GigaByte PCI-E 3.0 3GB, GeForce GTX 1070, OC edition, 192bit, WINDFORCE X2 Fan, 8008MHz, GDDR5, HDMIx1,Dual-Link DVI-D+DVI-Dx1, DPx1. Integrated with 3GB GDDR5 192bit memory WINDFORCE 2X with Blade Fan Design Support up to 8K display @60Hz Built with 4+1 power phases Core Clock Boost: 1797MHz/ Base: 1582MHz in OC Mode Boost: 1771MHz/ Base: 1556MHz in Gaming Mode.
Гаранција: 33 месеци

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка