Gigabyte nVidia® GeForce® GT740 2GB DDR5

6.709,00 ден.   Спореди

Memory Clock - 5000 MHz
Process Technology - 28 nm
Chipset - GeForce GT 740
Memory Size - 1024 MB
Memory Bus - 128 bit
Core Clock - 1072MHz (Standard- 993MHz)
Card Bus - ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 6.709,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Memory Clock - 5000 MHz
Process Technology - 28 nm
Chipset - GeForce GT 740
Memory Size - 1024 MB
Memory Bus - 128 bit
Core Clock - 1072MHz (Standard- 993MHz)
Card Bus - PCI-E 3.0
Memory Type - GDDR5
DirectX - 12
OpenGL - 4.4
PCB Form - ATX
Digital max resolution - 4096 X 2160
Analog max resolution - 2048 x 1536
Multi-view - 4
I/O - Dual-link DVI-D*2/HDMI/D-Sub
Card size - H=32 L=174 W=119 mm
Suggested Power requirement - 400W (with one 6-pin external power connector)

Рам капацитет 2 GB
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка