Gembird MHS-001

17.990,00 ден.   Спореди

Sensitivity (at 1KHz) : 105 +/-3 dB Impedance : 32 Ohm +/-15% Speakers: 40 mm diameter, 16u mylar Frequency response: 20 - 20000 Hz Input power: up to 100 mW max Distortions: < 3 % at 1KHz 40mW Mic...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Боки компјутери http://www.bokicomputers.com.mk   Детали 17.990,00 ден.

пред 3 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Sensitivity (at 1KHz) : 105 +/-3 dB Impedance : 32 Ohm +/-15% Speakers: 40 mm diameter, 16u mylar Frequency response: 20 - 20000 Hz Input power: up to 100 mW max Distortions: < 3 % at 1KHz 40mW Microphone: condenser omni-directional; sensitivity:-58 ± 3 dB(0 dB=1V/uBar at 1KHz), -38dB (0 dB=1V/Pa at 1KHz), 30 - 16000 Hz Net weight: 0.2 kg Cord length: 1.8 m

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка