Gembird 3D Printing Pen for ABS/PLA

Gembird 3D Printing Pen for ABS/PLA

2.790,00 ден.   Спореди

Free form 3D printing pen for ABS/PLA filament

Easy to use
Make your own creations
Perfect for fun and hobby use

Features
Free form 3D printing pen
Suitable for use w...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 2.790,00 ден.

пред 3 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Free form 3D printing pen for ABS/PLA filament

Easy to use
Make your own creations
Perfect for fun and hobby use

Features
Free form 3D printing pen
Suitable for use with ABS and PLA filament of 1.75 mm diameter

Specifications
Case material: plastic, blue color
Model build size: free form
Filament: ABS, PLA, 1.75mm
Nozzle diameter: 0.60 mm
Extruder temperature: 130 - 240 ?
Power consumption: 5 VDC up to 2A
Net weight: 40 g
Dimensions: 175 x 17 x 20 mm

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка