GARMIN EDGE 800 F Велосипедски компјутер

44.545,00 ден.   Спореди

Подобрете го вашето возење со Edge ® 800, првиот GPS велосипедски компјутер со екран осетлив на допир. The Edge 800 вклучува функции за навигација и монитор, што го прави идеален за патувања, професио...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 44.545,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Подобрете го вашето возење со Edge ® 800, првиот GPS велосипедски компјутер со екран осетлив на допир. The Edge 800 вклучува функции за навигација и монитор, што го прави идеален за патувања, професионален велосипедизам или планински велосипедизам. Во себе вклучува вградена мапа и евиденција за далечина, за брзина, позиција на искачување и спуштање.Директен пристап до функциите. Екранот е дизајниран за да биде посебно цврст и отпорен. Сепак, тој е доволно чувствителен за да реагира дури и кога се работи на него со ракавици. Едноставно допрете за да зумирате на екранот, за да се движи помеѓу страните. Екранот е таков што може да се чита на него во сите услови па дури и на дневна светлина. The Edge 800 е водоотпорен според IPX7 стандарди и може да издржи тешки удари и гребнатинки,поради потенцијалната изложеност на планински велосипедизам.Аеродинамичен Edge 800 е со јаглероден влакна, со достапен син и бел нагласок. Дизајнот е таков што овозможува лесно и безбедно вклопување во држачот и е лесно отсранлив со што може да се користи и на друг велосипед.Транспортните или рекреативните возила - со директниот пристап до мапа овозможува полесно и позабавно патување. The Edge 800 ја прикажува мапата на главните патишта и градови.The Edge 800, исто така, има излезна навигација за правците кои се снимени од страна на други велосипедисти. Проверете го нашиот веб-сајт Garmin Connect ™ и изберете од милионите правци кои беа поставени од другите. Активности што ќе ги закачите од Edge ® 800, се чуваат како лични. Можете да го следите патот со навигациски инструкции или малку да се тркате за подобрување на однапред определени цели. Можете да го користите слободниот софтвер на Garmin BaseCamp ™ или други апликации за да создадете пат, за да се прикажат разликите во надморската височина и други потребни податоци и потоа да ги пренесете до Edge.The Edge 800 врши евиденција со GPS приемник кој е со висока чувствителност и не губи сигнал под дрвја. Приемникот го користи Hotfix ® сателитското предвидување за да се пресмета позицијата побрзо, и може автоматски да се приспособи на временската зона.Податоците се во согласност со вашите желбиThe Edge 800 прикажува безброј детали з

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка