Flowtin TS безоловна жица за лемење

5.310,00 ден.   Спореди

Flowtin TS е безоловна легура, развиена да ја замени еутектската или блиску до еутектската калај-олово-сребрена легура. Flowtin TS се базира на тенка-сребрена бакарна жица со микро-алуминиумски додато...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 5.310,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Flowtin TS е безоловна легура, развиена да ја замени еутектската или блиску до еутектската калај-олово-сребрена легура. Flowtin TS се базира на тенка-сребрена бакарна жица со микро-алуминиумски додатоци. Префрлување на безоловен Flowtin TS не бара прилагодување на температура. За рачно лемење тоа значи подолг живот за главите на лемилото. Својствата на резултирачките спојници за лемило се во секој поглед слични или подобри отколку оние произведени со Sn / Pb лемилото.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка