FAS 100 систем за асистирање при возење

FAS 100 систем за асистирање при возење

35.813,00 ден.   Спореди

Направата FAS 100 е интелегентен систем за анализа на видео снимки на возачите кои се снимени со дигитална камера, а кои може да се обработат во фракции (делови) од секунда. За тоа се грижи извонредно...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 35.813,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Направата FAS 100 е интелегентен систем за анализа на видео снимки на возачите кои се снимени со дигитална камера, а кои може да се обработат во фракции (делови) од секунда. За тоа се грижи извонредно издржливиот ASIC видео процесор, кој се состои од модул со камера и контролна единица, која се мести на исклучително едноставен начин. Модулот со камера се мести на средина на ветробранското стакло (под ретровизорот). Компактната контролна единица пак, се мести на арматурна плоча или на одредено место со држач. Со оваа направа FAS 100 може да избегнете тешки несреќи, особено на автопати и на патишта надвор од населени места, на тој начин што и при најмало невнимание на возачот, оваа направа звучно предупредува на опасност од случајно скршнување од лентата на движење. Предупредување при скршнување од лента (L - D - W - S - Lane Departure Warning System). Функции на црната кутија: снимање на несреќа во случај на удар или несреќа со друго возило меморирање на последните 12 секунди и првите 6 секунди по ударот меморирање на телеметриски податоци како брзина и позиција, кои се одредени од страна на GPS систем може да бидат снимани и емитувани до 3 видеа бришење на видео снимките е возможно само преку персонален компјутер, заради превенција од случајно бришење на снимките Асистенција за семафор, корисна функција при голем застој на улиците

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка