EFA Treatment

890,00 ден.   Спореди

Шампон без сапун наменет за осетлива кожа со алергиски реакции кај кучиња и мачки. Карактеристики: Темелно ја чисти најосетливата кожа и влакно,
Ефикасно ја елиминира нечистотијата и алергените,...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
е-ПетсШоп http://www.e-petshop.mk Детали 890,00 ден.

пред 8 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Шампон без сапун наменет за осетлива кожа со алергиски реакции кај кучиња и мачки. Карактеристики: Темелно ја чисти најосетливата кожа и влакно,
Ефикасно ја елиминира нечистотијата и алергените,
Ја смирува и ја намалува иритацијата,
Го намалува создарвањeто нa првут,
Ја хидрира кожата и ја зголемува природната одбрамбена функција на епидермисот. Индикации: Примарни индикации:
Специфичен шампон за осетлива и кожа подлoжна на алергии. Се препорачува кај случаи со умерен пруритус (чешање).
Секундарни индикации:
Дополнителна нега кај тешки случаи на иритација на кожата предизвикана од алергии или себореа и комплементарност со традиционалните антисептички шампони. Упатство за употреба: Се користи еднаш или два до три пати неделно, според потребата кај поблаги облици на алергија, или како дополнителна нега со други дерматолошки препарати. Наводенете го животното и со рацете нанесете на целото тело шампон со благо масирање, после кое се формира слој на пена, која лесно и брзо се плакне. Пакување: За кучиња и мачки – Шишенце од 200 ml Боја и текстура на производот: Светло плава течност Мирис: Без дополнителна арома, со природен мирис на есенцијалните масла кои се содржани во формулата. Клинички испитувања: Ефикасноста на производот е докажана во клиничка студија на 8 кучиња и 6 мачки, која е вршена под контрола на ветеринар. Одлични резултати се постигнати во неколку критериуми.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи