Ecce Homo

200,00 ден.   Спореди

На човечки, премногу човечки начин Ниче ја отвора својата душа пред идните читатели кои, според него, се „малкумина, но одбрани“.
На човечки, премногу човечки начин Ниче ја отвора својата душа п...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


На човечки, премногу човечки начин Ниче ја отвора својата душа пред идните читатели кои, според него, се „малкумина, но одбрани“.
На човечки, премногу човечки начин Ниче ја отвора својата душа пред идните читатели кои, според него, се „малкумина, но одбрани“. Како што знае со полни гради и нарцисоидно да го истакнува своето значење за иднината и историјата на светот, исто така знае и да се пожали на болките во телото, да се критикува поради некој свој поранешен погрешен или недоработен став.
Еве човек, или Како човекот станува она што е Ниче го напишал во своите подоцнежни години, кога парализата веќе му била во поодминат стадиум.
Тоа претставува негово лично објаснување на неговите главни дела и на условите во кои биле пишувани. Било објавено дури во 1908, бидејќи долго време се мислело дека Ниче пред смртта лично сакал да остане необјавено.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка