DVD RW +/- LG 24x Black SATA GH24NSD1

790,00 ден.   Спореди

DVD RW +/- LG 24x Black SATA GH24NSD1
BUFFER
Size (MB): 0.5

Access time
DVD-ROM: 145 ms typ
DVD-ROM DL: 220 ms typ
DVD-RAM: 270 ms t
CD ROM: 125 ms typ
Прикажи повеќе


Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 790,00 ден.

пред 5 години

ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 792,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


DVD RW +/- LG 24x Black SATA GH24NSD1
BUFFER
Size (MB): 0.5

Access time
DVD-ROM: 145 ms typ
DVD-ROM DL: 220 ms typ
DVD-RAM: 270 ms t
CD ROM: 125 ms typ

Unit Type
Internal / External: internal
Supported Operating Systems: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10
Unit Type: SATA, Ultra DMA Mode 6

Read speed
DVD-Video (CSS Compliant Disc) (SL / DL): 16x max
DVD-RAM: ZCLV 2x / 5x PCAV
BD-R DL: 12X
DVD + R DL: 12x max.
DVD + R / + RW: 16x / 13x max
CD-R / RW / ROM: 48x / 40x / 48x max
CD-DA: 40x max
CD 80 mm: 22X max
M-DISC / + M: 12X CAV

Writing speed
DVD-R: 2x, 4x CLV, PCAV 8x, 16x, 24x CAV
DVD-R DL: CLV 4x, 8x ZCLV
DVD-RW: 2x, 4x, 6x CLV
DVD + RW: 2.4x, 4x, 6x CLV, 8x ZCLV: (High Speed ??DVD + RW: 6X CLV, 8x ZCLV)
CD-RW: 4x, 10x, 16x CLV, 24x ZCLV
M-DISC / + M: 4x CLV
DVD + R (DL): 2.4x, 4x CLV, 8x ZCLV
DVD + R: 2.4x CLV CLV 4x, 8x PCAV, 16x, 24x CAV
DVD-RAM: 2x, 3x, 5x CLV
CD-R: CLV 16x, 32x, 40x PCAV, 48x CAV

Dimensions
Dimensions (WxHxD): 146 x 41.3 x 165
Weight (g): 700g

Тип на диск Internal
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка