DiSEqC мотор Digi Power SG2100

2.460,00 ден.   Спореди

Specification: Model - SG2100A Antenna Diameter - 1.2M Max. Length of Motor Tube - 18cm Azimuth Angle - 75˚EAST ~ 75˚WEST ( 150˚ ) Adjustable Elevation Angle - 10˚~75˚ Input / Output Voltage - 13 / 18...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Зора http://zora.com.mk/   Детали 2.460,00 ден.

пред 8 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Specification: Model - SG2100A Antenna Diameter - 1.2M Max. Length of Motor Tube - 18cm Azimuth Angle - 75˚EAST ~ 75˚WEST ( 150˚ ) Adjustable Elevation Angle - 10˚~75˚ Input / Output Voltage - 13 / 18 VDC Power Consumption - 50 mA ( Standby mode ) - 200 mA ( Normal) - 350 mA ( Max.) Rotation Speed - 1.9˚ / sec ( at 13V) ; 2.5 ˚/ sec ( at 18V) Satellite Positions: 60 Connector: F Type Command Protocol: DiSEqC 1.2 Resynchronize Function: YES Goto Position 0 Function:YES Goto X Function: YES Positioning Sensor: Hall Effect Sensor EAST / WEST Limit: Adjustable Hardware and Programmable Firmware Manual Button: EAST / WEST

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка